הסוד שבשילוב: דיקור סיני (אקופונקטורה)

מעת: ד"ר נח סמואלס, רופא בכיר

 

מזה אלפי שנים משתמשים רופאים ומטפלים בסין וארצות המזרח בדיקור סיני (אקופונקטורה), במטרה להביא לריפוי ולהקלה על סימפטומים רבים. הרפואה הסינית המסורתית מאמינה כי מחלות מבטאות הפרה של האיזון האנרגטי בגוף וכי ניתן לתקן את חוסר האיזון על ידי שינויים בהרגלי החיים (תזונה נכונה, פעילות גופנית), שימוש בצמחי מרפא וטיפול בדיקור סיני.

הטיפול בדיקור סיני נחשב לטיפול יעיל ובטוח עבור מגוון רחב של בעיות רפואיות. הטיפול נעשה באמצעות החדרת מחטים דקות ביותר, חד-פעמיות וסטריליות, לנקודות מוגדרות על פני הגוף. כתוצאה מהטיפול מופעלים מספר תהליכים הקשורים למערכת החיסונית ומנגנוני הכאב, הן ברמה המקומית והן במערכת העצבים המרכזית, כולל במוח. כתוצאה, הטיפול בדיקור סיני מביא להקלה משמעותית בתסמינים כמו כאב, בחילות, הקאות ותשישות, וכן לשיפור בהרגשה הכללית ומצב הרוח. כאשר הטיפול מבוצע על ידי מטפל מוסמך בעל הכשרה וניסיון רב, לא יופיעו תופעות לוואי משמעותיות.

בעשרות מחקרים קליניים שבוצעו בקרב חולי סרטן נמצא כי הטיפול בדיקור סיני הינו בטוח ויעיל באופן מובהק עבור מספר סימפטומים, הנגרמים הן בעקבות המחלה והן בעקבות הטיפול בה (כימותרפיה, הקרנות). הטיפול בדיקור סיני מקל, בין היתר, על הסימפטומים הבאים:  

  • תשישות
  • בחילות והקאות
  • גלי חום
  • בצקות בגפיים (Lymphedema)
  • קוצר נשימה
  • חרדה ודיכאון

במרכז טל פועל צוות מטפלים מיומן, המשתמש במגוון שיטות טיפול מעולם הרפואה המשלימה, כולל דיקור סיני. המטפלים הינם בעלי רמה מקצועית גבוהה ביותר, עם ניסיון רב-שנים בטיפול בחולי סרטן. מטופלים המעוניינים בטיפול מופנים תחילה להתייעצות עם הרופא האינטגרטיבי של מרכז טל, על מנת לכוון לשיטת הטיפול המתאימה ביותר. מדובר בתהליך טיפולי שמעצים ומהנה בו-זמנית, ומביא להקלה על הסבל הנגרם כתוצאה מהמחלה והטיפול בה, עם שיפור משמעותי באיכות החיים והיכולת לתפקד.

לקריאת כתבות, בנושא דיקור סיני, של פרופ׳ קדר - רופא אינטגרטיבי במרכז טל לחצו כאן

 

לקביעת פגישת ייעוץ והכוונה יש לפנות למרכז טל לרפואה אינטגרטיבית, בטלפון 03-5307327.