טיפולי מגע

שיטות טיפול שונות אשר מתבצעות במגע הידיים של המטפל על המטופל. הטיפולים מכוונים לאזורי השריר והרקמות במטרה להביא ריפוי ותחושת רוגע.

אנו, בני האדם, זקוקים למגע. אנו מכירים זאת מחוויות יומיומיות שאנו עוברים ויש מחקרים רבים שמגבים את התחושה הזו ומוכיחים כי מגע הופך אותנו לחיוניים, בריאים וחדים הרבה יותר.

שיטות הטיפול במגע מתמקדות בטיפול בערוצי האנרגיה בגוף הנקראים מרידיאניים. שיטות מזרחיות לטיפול במגע מאמינות כי מחלה, מכל סוג, הינה חוסר איזון באחד המרידיאניים. הסימפטומים של הבעיה הרפואית מובילים את המטפל לשורש הבעיה, מיקום המרידיאן החסום. המגע מסייע לפתיחת החסימה האנרגטית הן בפן הפיזי והן בפן הרגשי, נפשי.

טיפולי המגע הנפוצים ביותר:

1. עיסוי רפואי

שיטת טיפול במגע אותה מבצעים בעזרת לחיצות, וחיכוך ידיו של המטפל על גופו של המטופל. במקרים מסוימים הטיפול יקיף את כל הגוף ובמקרים אחרים יתמקד המטפל בנקודות מסוימות במטרה לפתור בעיה בריאותית ספציפית.

העיסוי מתבצע על רקמות ושרירים תוך הפעלת הלחץ הרצוי בהתאם לאזור המטופל והתופעה הבריאותית בה מטפלים.

העיסוי תורם להחלמת הגוף באופן ישיר שכן המגע מזרים את הדם בצורה מוגברת ומפעיל מרכזי עצבים בגוף המטופל. כמו כן, המגע תורם גם לפן הנפשי - הרגשי ובכך תורם למטופל בצורה נוספת.

2. שיאצו

שיטת טיפול יפנית שמשמעותה בעברית שי = אצבע, אצו = לחץ. שיטת טיפול הוליסטית במגע שרואה באדם מכלול שלם ומכוונת לטיפול בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים. טיפול שיאצו מתחיל באבחון הבעיה על ידי מגע ותשאול המטופל בכדי למצוא את המרידיאן החסום ולהתחיל בו את הטיפול.

טיפולי שיאצו מתבצעים כאשר המטופל שוכב על גבי מזרנים או מיטת טיפולים, בלבוש מלא. הלחיצות על הגוף הינם באמצעות כפות הידיים, האצבעות, המרפקים והברכיים. הטיפול יעיל ובטוח, נעים מאוד, משחרר ומרגיע.

3. טווינא

שיטת טיפול שמזכירה במידה רבה את העיסוי הרפואי אך שונה ממנו במקצב ובתנועה. בטיפולי טווינא המטפל דינמי מאוד והטיפול נעשה במקצבים ולחצים משתנים בהתאם לשינויי האנרגיה של המטופל לאורך הטיפול. לאורך הטיפול הצ'י (אנרגיה) של המטפל עובר אל המטופל ומסייע לו בהחלמה.

משמעות המילה בעברית טווי = לתפוס, נא = למשוך.

טיפולי הטווינא מתבצעים על מיטות הטיפול ובלבוש מלא.

ravit

daniel3