מחקר חדש!  תה משורש שן הארי יבחן על חולי סרטן

"לתמצית שורש שן הארי השפעות אנטי סרטניות חזקות מאוד" אומר אחד הכימאים שמשתתף במחקר.

בחודש הבא יחל ניסוי, של חברת קלגרי, שיבדוק את התכונות הטבעיות, האנטי סרטניות, של שורש שן הארי. חברת AOR פיתחה, עבור הניסוי, תה משורש שן הארי ותה זה יינתן ל- 30 חולי סרטן לאורך המחקר.

"ניתן לראות שימוש רפואי בשן הארי ,כבר מאות שנים" אומר ג'ורג' טמפלטון, מנהל התפעול ב AOR, "בעשורים האחרונים רואים בחירה של חולי סרטן להשתמש בצמח, באופן עצמאי, במלחמתם במחלה."

ד"ר סיריאם פנדיי, פרופסור לביוכימיה באוניברסיטת וינדזור הוסיפה ואמרה "ניתן למצוא תוקף מדעי לפעילות האנטי סרטנית של שורש שן הארי".

ממה עשוי התה?

הנוסחה של התה התגבשה במשך שנה וחצי והיא חזקה פי 6-10 מהחומרים שניתן לרכוש בחנויות הטבע. בתהליך ההכנה השורש עבר יבוש, טחינה והקפאה. המוצר הסופי הינו אבקה בעלת צבע צהוב חרדל המתמוסס במים כך שניתן לשתות אותו. בחברת AOR החלו בייצור של 6,000 מנות לשימוש במהלך הניסוי.

הניסוי אושר על ידי משרד הבריאות הקנדי בעקבות מחקר אחר שבוצע והציג שיפור משמעותי אצל 30 חולי לוקמיה ולימפומה, לאחר שהטיפול הקונבנציונלי בהם נחל כישלון.

ד"ר קרוליין האם, אונקולוגית במרכז הסרטן בוינדזור, המובילה את המחקר, זיהתה שיפור במצבם הבריאותי של חולים ששתו תה משורש שן הארי, שנקנה בחנויות הבריאות. "רוב התגובות שקיבלתי מהחולים היו לתקופות קצרות מאוד ולכן חשבתי שיהיה נכון לחקור את הנושא עם תה שאנחנו נרקח".

הניסוי יחל בחודש הבא.

שיהיה בהצלחה

לקריאת הכתבה המקורית לחצו כאן