8 צמחים שיעזרו לכם לנקות את הריאות ולחזור לנשום

שמונת הצמחים שאנו נציג בפניכם כאן נמצאים בשימוש כבר מאות שנים. ברפואה הסינית ובתרבות האינדיאנית יש להם מוניטין מצוין. צמחים אלה לא רק ישפרו את מצבכם הבריאותי הנוכחי, הם גם יעזרו לתקן את נזקי העבר שנגרמו לריאות שלכם.

וזו רשימת הצמחים:

שורש ליקוריץ

הסוד בשורש ליקוריץ הוא היכולת שלו לעבוד בצורה הרמונית. השורש מרגיע ומנקה את הקרום הרירי של הגרון ואף מונע דלקות. השורש מכייח ומרגיע שיעול. הוא גם מקל על התכווצות הסמפונות, אנטי בקטריאלי, אנטי דלקתי ומכיל פלבנואידים (סוג של נוגדי חמצון) שיכולים לסייע בהגנה מפני סרטן הריאות.

פרפרה

בתרבות האינדיאנית עושים שימוש בצמח זה כבר שנים רבות, במטרה לחזק את הריאות. צמח זה מפזר ליחה ומרגיע את הריאות והסמפונות. צמח זה יעיל לשימוש במחלות כגון אסתמה, ברונכיטיס, שיעול ומחלות ריאה אחרות. יש להשתמש בפרפרה יבשה, כתה או כתמיסה.

טימין

לטימין יש שמנים חיוניים שלהם תכונות חשובות של חיטוי, חומרים נגד פטריות והם משמשים בעצם מאין סוג של אנטיביוטיקה טבעית. תה טימין יעיל בהרג וירוסים וחיידקים לטיפול במחלות שונות. נכון יהיה להשתמש בטימין כנגד דלקת בדרכי הנשימה וזיהומים חיידקיים. הטימין טוב גם לחיזוק הריאות ולשימוש יומיומי.

אוֹרֶגָנוֹ

מכיל ויטמינים וחומרים מזינים לחיזוק המערכת החיסונית. היתרון העיקרי של האורגנו הוא ביכולת שלו לפרק גודש, הצמח מסייע לאוויר לזרום בצורה חלקה בדרכי הנשימה.

לובליה

הלובליה ידוע כאחד מצמחי המרפא החשובים ביותר. תמציות מהצמח מסייעות להילחם בתאים סרטניים, לפזר ליחה ולעורר ייצור של אדרנלין שמרגיע את דרכי הנשימה ומאפשר לנשום לרווחה.

אקליפטוס

תמצית אקליפטוס ניתן למצוא בתרופות רבות נגד שיעול בשל היכולת שלו להרגיע מכאובים בגרון. האקליפטוס מכייח (מקל על השיעול), פותח את דרכי הנשימה ובנוסף לכך הוא נוגד חמצון.

מרווה

המרווה מוכרת היום לכולם. תה מרווה הוא טיפול מסורתי לכאבי גרון ושיעול. לא חייב לשתות אותו אפשר רק לנשום את האדים שלו והוא יסייע לסינוסיטיס ומחלות ריאה שונות.

 

מקור הכתבה: http://bit.ly/1Pjv8Cc