המיץ שיעזור לכם להיפטר מנדודי השינה

מתקשים להירדם בלילה או מתעוררים בזמן השינה ולא מצליחים לישון באופן רציף? ניסיתם אולי כדורי שינה מכל מיני סוגים שאולי הרדימו אתכם היטב אבל השאירו אתכם עם תחושת האנג אובר לא מוסברת?

ובכן אם אתם חולמים על שנת לילה טובה יש לנו בשבילכם תרופת פלא מפתיעה ביותר. מיץ דובדבנים. בזכות המיץ החמוץ תוכלו להיסחף לארץ החלומות בשינה טובה ללא שום הפרעות.

מה סודו של המיץ?

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת לואיזיאנה מצא כי שתיית כוס מיץ דובדבנים חמוץ, פעמיים ביום, יכול לעזור לכם להעלות את איכות השינה ואת כמות שעות השינה. למעשה המשקה יכול להעריך את השינה שלכם בכ- 90 דקות ללילה.

החוקרים ביקשו משבעה מבוגרים, הסובלים מנדודי השינה, להשתתף במחקר. המשתתפים התבקשו לשתות שתי כוסות של מיץ דובדבנים, שמונה גרם בכל כוס. סוג הדובדבנים שהשתמשו בו במחקר היה מונמורנסי שידוע בחמיצות שלו. המשתתפים שתו את המיץ במשך שבועיים. כעבור שבועיים התבקשו המשתתפים להפסיק את שתיית המיץ למשך שבועיים. בתום השבועיים נתנו לאותם משתתפים מיץ פלסיבו (שדומה למיץ דובדבנים אבל אינו מכיל את אותם החומרים שבמשקה).

כעבור שישה שבועות גילו החוקרים, בהשוואה לשבועיים בהם שתו המשתתפים פלסיבו, כי המשתתפים ישנו בממוצע 84 דקות יותר, במהלך הלילות בהם שתו את המיץ.

איך זה הגיוני? ובכן מתברר שמיץ דובדבנים מכיל מלטונין וחומצה אמינית מסוג טריפטופן, שני חומרים שמעודדים שינה. פרנק L Greenway, מחבר, שותף במחקר מסביר כי הפיגמנטים האדומים במיץ דובדבנים בעצם מכילים אנזים המאפשר לגוף שינה ארוכה ועמוקה יותר. דובדבנים מסוג מונמורנסי מכילים כמות גדולה יותר של האנזים המדובר ולכן מסייעים יותר ביכולת של האדם להירדם ולשמור על שינה רציפה לאורך זמן.

בפעם הבאה שאתם מוצאים את עצמכם מתהפכים במיטה עד לשעות הבוקר הקטנות, שתו כוס מיץ דובדבנים.

מתכון:

1 תפוח ירוק

200 גרם דובדבנים חמוצים (ללא חרצנים)

½ כוס תותים

½ מלפפון

2 רצועות סלרי

½ לימון

 

תהנו!

 

מקור הכתבה: http://bit.ly/1W3F7RC