נטורופתיה

שיטה זאת עוסקת בחולה כמכלול. נטורופתיה כוללת את השיטות הטיפוליות הבאות: כל מגוון תורות התזונה, שימוש מושכל בתוספי מזון, טיפול במערכת השרירים והשלד ושיטות ריפוי טבעיות נוספות.

מהי נטורופתיה?

רפואה נטורופתית משלבת בתוכה רפואה מסורתית עם מדע מתקדם.

הטיפול הוא באדם השלם, יש התייחסות לכל הרבדים של האדם, למכלול שכולל את מצבו הנפשי הרוחני והגופני. הטיפול כולל לא רק בעיות עכשוויות אלא מניעה של בעיות עתידיות, תוך התייחסות למצבו של האדם כיום ולרקע המשפחתי. היכולת שלנו לתפקוד אופטימלי היא כאשר אנו מתפקדים בצורה הרמונית ומאוזנת. תפקוד אופטימלי זה יותר מ"לא להיות חולים", זה איכות ואריכות של החיים. הגוף יודע לחזור לאיזון ולשמור על המצב ההרמוני במקרים רבים. כאשר לאורך זמן אנו מקשים על הגוף לשמור על המצב המאוזן והתקין אנו מגדילים את הסיכון שלנו לחלות ומקטינים את יכולת הריפוי הטבעי של הגוף.  הנטורופת מנסה לאתר את הסיבות שבבסיס הבעיה ומטפל בשורשה,  במטרה להקל על בעיות כרוניות וחוזרות ולסייע במניעת בעיות עתידיות. הטיפול אישי ומתאים לכל אדם אך שונה מאדם אחד לשני. הטיפול שנטורופת ייתן הוא לאדם השלם ולא למחלות שלו. הטיפול יכול לכלול שינויים באורח חיים, תזונה נכונה שימוש מושכל בתוספי מזון, טיפולי מגע וטיפולי מים, וכן שימוש בצמחי מרפא - ע"פ הסיבה שלשמה הגיע לטיפול יכולתו ורצונו של כל חולה.

חשיבות התזונה הנכונה בעולם המודרני

תזונה נכונה היא אתגר לאדם המודרני, תזונה מתאימה היא מפתח לטיפול בהרבה בעיות רפואיות ולמניעה של בעיות נוספות. ככל שאדם ישפר את תזונתו, הוא מקטין את מספר המכשולים לבריאות תקינה ויחד עם זאת מגדיל את היכולת של כח הריפוי הטבעי לפעול ולשמור על מצב בריאותי תקין. נטורופת יכול לעזור לכל אדם לקבל את המידע לגבי תזונה שמתאימה למצב בריאותו, סדר יומו ויכולתו. תוספי מזון הם ויטמינים מינרלים שמנים, ועוד. במקרים מסוימים יש יתרון למינונים גבוהים של תוסף מזון מסוים ואילו במקרים אחרים דרושה תוספת קטנה יותר כדי להשלים חוסרים.  נידרש ידע מעמיק על כל תוסף מזון: פעילותו במצב אופטימלי, כיצד מתאפיין החוסר ואיך הוספת תוספי מזון משתלבת עם תרופות וטיפולים נוספים. טיפולים הכוללים תזונה ותוספי מזון הם חלק חשוב מהטיפול הנטורופתי. הידע והמחקרים גדלו בצורה מהירה בשנים האחרונות בתחומים אלו.