שיעורים בקבוצות

מרכז טל מציע סדנאות המיועדות לחולים ולמחלימים מסרטן. הסדנאות המוצעות במרכז הן: צ'י קונג, יוגה, מדיטציה, יוגה צחוק וקבוצות תמיכה. לפעילות גופנית, במיוחד זו הקשורה בנפש, חשיבות רבה בתהליך ההחלמה מהמחלה ושימור הבריאות.

מרכז טל מציע מספר סדנאות בהן תוכלו להשתתף על בסיס מקום פנוי. לרשימת הסדנאות לחצו כאן.

יוגה

משמעות המילה 'יוגה' בעברית היא איחוד ואכן היוגה הינה שיטת טיפול פרטנית הנעשית לרוב בקבוצות ומטרתה היא שילוב של גוף ונפש דרך פעילות גופנית. בתרגול יוגה מבצעים אסאנות, תנוחות יוגה, שמטרתן לנשום לתוך מרכזי האנרגיה בגופנו על מנת לשחרר אנרגיה תקועה ובכך להגיע לאיזון של הגוף. התנוחות משתנות בהתאם לבעיה הגופנית ובהתאם לרמתו של המתאמן.

אחת לחודש מתקיימת במרכז סדנת יוגה צחוק. גם כאן המטרה להגיע לאיחוד בין הגוף והנפש והתרגול מתבסס על נשימות לתוך מרכזי האנרגיות. ההבדל בשיטה זו שבמקום האסאנות מתורגלים המטופלים בעזרת צחוק. לצחוק יכולת ריפוי מדהימה על הגוף והשפעותיו נוגעות ברבדים הפיזיים והנפשיים כאחד.

צ'י קונג 

טיפול בעזרת תנועה שמטרתו להניע את אנרגיית החיים בכל חלקי הגוף. משמעות המילה בעברית צ'י = אנרגיה (אנרגיית החיים), קונג = שליטה, הכוונה שליטה באנרגיית החיים בגופנו.

במהלך הסדנה מבצעים תרגילים פיזיים תוך תשומת לב לנשימה מבוקרת ותרגילי ריכוז ומחשבה. התרגילים תורמים למטופל להגיע לשליטה במערכת הנשימה, הרגעת מערכת העצבים ואיזון מערכת הדם וחילוף חומרים.

מדיטציה

תרגול מדיטציה, בשונה מהיוגה וצ'י קונג, מבוצעת לרוב בשכיבה או ישיבה ולא נחשב לפעילות ספורטיבית. בדומה לשתי הסדנאות המוזכרות מעלה גם במדיטציה מתרגלים נשימות במטרה לאחד בין גוף ונפש, מודע ותת מודע.

קיימות שיטות מדיטציה רבות מאוד שהמשותף להן הוא האיחוד המדובר, הרגעת הגוף ומערכת העצבים והזרמת הדם. במרבית שיטות המדיטציה המטופל מאזין לקולו של המטפל ופועל על פי ההנחיות ובאחרים המטופל מתרכז באופן אישי במטרה מסוימת ומבצע את הנשימות בעצמו ובהתאם לצרכיו.

תרגול מדיטציה לאורך זמן תורם לחיבור של המטופל עם התת מודע שלו ובכך מעניק לו שליטה רבה יותר בחייו וביכולת הריפוי הטבעית של גופו.

 daniel5