הומאופתיה קלאסית

הומאופתיה, היא שיטת טיפול טבעית, שרואה בגוף האדם מכלול הוליסטי (שלם) המורכב מאלמנטים גופניים ונפשיים. ההומאופתיה מבוססת על חוק הטבע, "דומה בדומה ירפא", הקובע כי מחלה יש לרפא  בדרך כלל על ידי אמצעי הדומה לה. 

בפגישה הראשונה עם הומאופת תעברו תשאול מקיף בנוגע לחייכם: מצב בריאותי, נפשי, תזונה, שינה ועוד. כל אלו, לפי ההומאופתיה הקלאסית, משפיעים על חייכם ודורשים התייחסות בטיפול. לאחר הפגישה יבצע ההומאופת תרופה הומאופתית (רמדי) שתתאים למצבכם בצורה המיטבית ותסייע לכם בהתמודדות שעומדת בפניכם.

ד"ר יעקב (קובי) פריד הוא הומאופת מומחה של מרכז טל וכך הוא כותב:

הומאופתיה היא שיטת טיפול ייחודית שפותחה בסוף המאה ה- 18 על ידי רופא גרמני בשם סמואל האנמן.

הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול המבוססת על העקרונות שניסח האנמן והמשיך ופיתח, בתחילת המאה ה- 20, רופא הומאופת אמריקאי בשם ג'יימס טיילר קנט.

הומאופתים קלאסיים, שעבודתם נשענת על עקרונותיהם של האנמן וקנט עובדים לפי החוק "דומה בדומה ירפא" ונותנים רמדי אחת לפרק זמן ומתייחסים לכל מכלול התחלואים של האדם.

הומאופתיה קלאסית דוגלת באפיון מלא של כל אדם, בשל כך על ההומאופת לעבור על כל מערכות הגוף, כולל הנפשית, לברר ולחקור את היבטיו של כל סימפטום אותו מציג המטופל.

לאחר שהתקבל כל המידע הרלוונטי, מתאים, ההומאופת, את הרמדי הספציפית. בהמשך, יפגוש ההומאופת את המטופל למפגשים קצובים על מנת לעקוב ולבדוק את התנהלות התהליך הטיפולי. משך הטיפול ההומאופתי הוא אינדיבידואלי.

מאחר וכוחות הריפוי הטבעיים הם שמביאים להבראה, בתפיסת הטיפול ההומאופתית, משך התהליך קשור בהם קשר הדוק. גורמים רבים משפיעים על משך התהליך בניהם גיל המטופל, התלונה איתה הגיע ולאורך כמה זמן הוא סובל ממנה, נטילת תרופות ועוד. משך הטיפול מותאם לאופי המחלה ולתחלואים הנלווים אליה. ככל שהמחלה ממושכת יותר ומורכבת כך יארך משך הטיפול.

טיפול הומאופתי קלאסי שואף לריפוי מקיף, כזה שאינו מסייע להעלמת הסימפטומים בלבד אלא בהבנה כי הסימפטומים המאפיינים את המחלה הם דרכו של הרובד הגופני להצביע על המהות האמיתית והעמוקה של המחלה."